Zawartość
Q: W porównaniu z zasobami zebranymi przez innych, ta baza na kolana nie rzuca...
A:
1.) Postaram się to zmienić gdy przejdę na emeryturę.
2.) Rozszerzenie grona redakcyjnego (póki co pięcioosobowego) z pewnością by posłużyło.
3.) W czasach gdy jedni słusznie przestrzegają przed niebezpieczeństwami wynikającymi z utraty prywatności, inni popadają w absurdalne skrajności a trudno wyobrazić sobie kontakt z taką grupą osób celem uzyskania zgody na publikację danych. Zatem szukamy raczej wstecz - obecne pokolenie ma jeszcze czas by się odnaleźć i policzyć.

Q: Nie można włączyć edytowania online skoro serwis taką funkcjonalność proponuje?
A: Problem z identyfikatorami polega na tym, że każdy system utrzymuje własny licznik startowy wartości i z tych właśnie wartości konstruuje relacje.
Zmiana unikalnych identyfikatorów (np. poprzez ich nadpisanie) połączy w związki obce osoby i przypisze rodzicom obce dzieci (potencjalnie nawet starsze od nich samych); a o zdradach, kazirodztwie czy pedofilii w naszej rodzinie nie słyszałem :-)
Tak zdezintegrowana baza stanie się bezużyteczna a proces naprawy będzie czasochłonny. Bezpieczniej zatem aby serwis zawierał produkcyjną bazę redagowaną jednym narzędziem (a wybrany do tego został program Gramps).
Obsługa
Q: Błędy dziwne się wyświetlają...
A: Używamy wersji developerskiej (rozwijanej na bieżąco) bo w niej pojawiają się nowe funkcjonalności. Ceną są błędy wieku młodzieńczego - programiści będą je poprawiać.

Hints:
Jeśli po kliknięciu na górze ekranu w swój login, wybierzesz w polu "Główna osoba wykresu rodowego" nestora linii męskiej to większość wybieranych diagramów i wykresów będzie wyświetlała tę osobę jako początkową.
Jeśli po kliknięciu na górze ekranu w swój login, wybierzesz w polu "ID wpisu osoby w pliku GEDCOM" siebie, to na stronie "Mój portal" serwis wyświetli twój rodowód.